Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Yurtdışından gıda ithali için gümrük müşavii aranıyor!
Merhaba
Bu ay itibari ile hizmete sokacağım web sitesinde yurtdışından gıda ürünlerini ilk etapta dropship tarzında getireceğim.
Daha sonra ençok ilgi gören ürünleri belirleyip ithalatını yapacağım.Bu konuda İzmir de Gıda ithalatında deneyimli çalısabileceğim gümrük müşaviri hizmetine ihtiyacım olacak.Konuyla ilgili olarak beni yönlendirebilirmisiniz?

Ayrıca,ilk bir kaç ay dropship olarakda olsa bir çalısma olacağı için soru,

1-Alkollü içecek posta ile yasak diyorlar ama ben çok kez aldım postayla.posta ile alkollü (yurtdısından 1 adet) içki getirilirse gümrüğe takılımı?ve en kötü ihtimalle ne olur?DHL Fedex ten ziyade Devlet postasımı tercih edilmeli?

2-Dropship olarak yapılsada(e-bay,amazon siteleri tarzı)yurtdısından sipariş verecek olan müşterilerim değeri 100 euro yu gecmesede gümrükde sorun yaşarlarmı?bu nasıl bir sorun olabilir?
teşekkür ederim
Arzu

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey