Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Standart Kesin Donus Yapiyorum. Isyerimde Stokta Kalan Mallari Turkiye'ye Nasil Sokabilirim?

Yeni Zelanda'da yasiyorum ve kisa bir sure icinde Turkiye'ye kesin donus yapmak istiyorum. Ev esyasi nakli ile ilgili proseduru anladim. Ancak bir sorum daha var. Yeni Zelanda'da ev tekstili isi yapmaktayim. Dosemelik - perdelik kumaslar, nevresim takimlari, havlu, bornoz vb ev tekstili malzemelerini Turkiye'den satin alip Yeni Zelanda'da dukkanimda satis isini gerceklestirmekteyim. Stoktaki mal tamamiyle Turk malidir ve Turkiye'den ithal edilmistir. Kesin donus yaptigimdan dukkani kapatip stokta kalan ev tekstili mallarini da Turkiye'ye goturup orda ya baskasina toptan satisini veya ayni isi Turkiye'de devam etmek niyetindeyim. Bu stokta kalan mallari Turkiye'ye getirebilir miyim? Prosedur nedir? Saygilarimla.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey