Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Cevap: 2200 dolar degerinde bilgisayar getirtmek?Kuralina iygun sekilde..
Ebay dan link verirseniz size tam herşeyi söyleyebilirim..

Pc kasasında tv yada radyo kartı varmı?.

Ben sizin yerinizde olsam Monitör hariç ürün alırım..

Neden derseniz TRT bandröl ücretleri fazladır..

Görüntü gösterebilen , Fm yada Uhf , Vhf bandı sinyali taşıyabilen (Tv radyo telefon lcd plazma gibi) TRT kurumu 1 defaya mahsus Bandröl ücreti alır ve bu ücrette biraz sağlamdır... Sizi çook çookk üzebilir..

Bunu gümrükçünüze sormanızı tavsiye ederim Pc monitörü TRT vergisi bence olmalı neden derseniz Pc motitörüde Görüntü gösterdiği için vergi almaları doğal olacağını düşünüyorum ama Bu vergilerde TV üzerinden gidiyor Siz gene sorun derim..

Deplet postası ile gelirse Faturası var ise yanına birde banka dekontunuzu paypal çıktınızı vs vs alırsınız bakanlıktan alınan muaf belgesi ile gümrükçünüze gidip belgesinizi alıp gümrükten ürünü çekebilirsiniz.

Vekalet ücreti öğrenilip de alabilirsiniz yok işim gücüm yok ben yaparım derseniz sizde yaparsınız hemde öğrenmiş olursunuz işin nasıl işlendiğini..

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey