Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Standart çinden Posta Yoluyla Gelen Eşya osiloskop aldım. Gümrükten %20 vergi ile teslim etmediler.

merhabalar
Posta Yoluyla Gelen Eşya olarak çinden osiloskop aldım. ürün türkiyede de satılan bir üründür. ürünü hobi amaçlı olarak tasarladığım elektronik devrelerdeki sinyalleri ölçmede kullanacağım. hobi veya iş olarak elektronikle ilgilenen herkesin kullandığı bir ölçü aleti. ürün tr ye giriş yaptıktan sonra adıma bir kağıt geldi ve ankara posta gümrüğüne gittim. oradaki bayan ürünün kişisel bir eşya olmadığını söyledi. bir ticari firma ayda bir tane falan getiriyormuş. onlardan alsaydın dedi. bu ürünü almak için sanayi bakanlığından izin belgesi vs. almamı, gümrük müşaviri tutup değerini yükseltmemi ve yeni değere göre vergi vs ödemem gerektiğini ve daha başka bişeyler dedi. bende geri gönderilmesini istedim.
acaba hobi kullanımı için ölçü aleti getirmek yasakmı yani bir termometre getircek olsam izin falanmı almam gerekir.

ürün:
Rigol DS1052E | Fiyat/Performansta en iyi ürün! 50 MHz, Çift Kan sahibinden.com'da

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey