Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Cevap: Çinden Bilgisayar Getirmek


Merhabalar,

Yedek parça olarak gümrükten geçirmen biraz fazla zor. İçini açıp baktıklarında ürünü bütün halde görürlerse ve tescilli bir marka ise başına dert açar. Bence bunu iki ayrı işe ayırma, hali hazırda Türk kargo firmaları var ve onlar sana fiyat verdiğinde kargo ve gümrüklemeyide kapsıyor. Gümrükleme ile ayrı, kargolama ile ayrı uğraşman seni biraz zorlayacaktır, hele ki ilk defa deniyorsan böyle bişeye.

Ayrıca Çin'de ki her firmanın numunelerine inanma. Hele ki Shenzhen de çok fazla ufak çaplı ve orta çaplı firma var. Bunların sana ne yapabileceğini hayal bile edemezsin. Seni korkutup işten soğutmak istemem ancak, ödeyeceğin 6640 doları kaybedebilme olasılığını düşün. Tamamını kaybetmesen bile zararın olabilir. Yapıcağın herşeyi kağıt üzerinde yap, sözler gelip geçer ve bir güvencesi yoktur. Firmanın web sitesini iyi kontrol et, eğer ki 50 çeşit malzeme varsa, firma aracıdır, aracı firmalardan güzel fiyatlar alınabiliyor ancak güven sıkıntısı oluyor bazılarında. Firmanın telefonlarını kontrol et, firmanın faks numarasını kontrol etmeye çalış. Alibaba gibi yerlerden bulduysan, firmanın kendine özel bir sitesi varmı yokmu onları kontrol et.

Eğer ki firmadan eminsen, ithalatı yapabilirsin ancak bir sorunun olursa danışman firmalardan yardım alman ve paranı & malını güvene alman en iyisidir.

Piyasada bir çok danışmanlık firması var, eğer ki yardıma ihtiyacın olursa özel mesaj at. Yardım etmeye çalışırım.