Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Cevap: NUMUNE İSTEME
Alıntı:
edaöz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
öncelikler teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. peki numuneyi istedik, ve bu numuneyi çok beğendik, atıyorum 4000 tane sipariş vericez. gelen sipariş numuneyi yolladıkları gibi olmazsa, o zaman nasıl hak iddda edicez, bunun resmi bir garanti sözleşmesi olmalı. alacagımız mallar elimizde patlarsa az buz bişey değil sonucta. bu sözleşme nasıl olmalı, onların hukukuna göre mi bizim hukuka göre mi hazırlanmalı. geri iade sözleşmesi gibi birşey yapılabilir mi? bunu nasıl ve kiminle hazırlamalıyız? bu konuda da bilgilendirirseniz çok memnun olurum ..


teşekkürler ..
Sipariş vereceğiniz numunesi gönderilen malın ne olduğunu bilemiyorum ancak, siparişini vereceğiniz malın teknik özellikleri (spacifications) ve kalite standartları varsa sözleşmede bunları detaylı olarak belirtir ve SGS gibi denetim hizmetleri veren uluslararası bir kuruluş tarafından ister gönderilen yerden ister varış yerinde malın denetimini yaptırabilir ve bu hususu sözleşmeye yazabilirsiniz. Ancak ödemeyi akreditif ile yapacaksanız ve akreditifin ödemesi mal yüklendiğinde yapılacaksa, bu denetimin gönderici ülkede yapılması gerekir. Akreditif metnine satıcının akreditifin bedelini almak için bankaya teslim edeceği belgeler içerisine bu denetim raporunu da eklemelisiniz.

customs turkey, eu customs code, inward processing, import, export, cutoms duty, customs legislation, import tax, hs code turkey, customs clearance, customs tax, additional cusotms tax