Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Unhappy KAMERUNDAN KAĞIT İTHALATI
Merhaba arkadaşlar,Kamerundan gazete kağıdı bobini ve matbaa kağıdı ithal etmeyi
düşünüyoruz. 7-8 firma ile görüştük.
Bir şirket olaya şöyle yaklaştı. Gemi 20 feet konteynır yaklaşık 1500 dolar tutuyor
ama şirket TT ödeme 500 $ ayrıca gemi gelince AT SİGHT liman teslimi kalanı 8500 $
ödeme oda TT . Liman teslimi limana inişten 2 gün sonra. Birde kontrat gönderdiler
ama kontratta şirket bilgileri tamam ama ödeme şahış adına ,bu şahıs adıda sorduğumda para işlerine bakan kişi olduğunu söylediler.Şirket sahibi var,pazarlama müdürü var. Siz tecrübeli kişilerden yardım almak istedim ,belki 10 kere yazıştık,fax çektim,telefonlaştık.
Bana zararları sadece 500 $ mı olacaktır. ön ödeme o kadar olduğuna ve gerisi gemi tesliminde ödeme olduğuna göre. Bu kadar konuşma dolandırmak için fazla detaylı değilmi.Ayrıca fiyat da diğer şirketlerden fazla ve istersem adres tlf ve şirket bilgilerini verdiler ve araştırmamı istediler.
Bu yaklaşımlarına sebep olarakta bir sürü dolandırıcı olduğunu ,onlarda kendi doğruluklarını gösterebilmek adına ,bu baştaki ödeme miktarını kendilerinin karşıladıklarını söylediler.
Kamerunda bunu araştırabilecek bir türk firması buldum ama zaten bu işi yapıyorlar ve bakanlıktan sicil ve iş yaptıklarına dair belgeleri alıyorlar.onlarda 200 € şirket başına alıyorlar. Acaba araştırma için vereceğim parayı denemek için 500 $ olarak versemmi?

YARDIMCI OLURSANIZ COK SEVINIRIM..
MAİL ATARSANIZ GÖNDERDİKLERİ KONTRATIDA GÖNDEREBİLİRİM.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey