Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Arrow arkadaşlar lütfen yardım okuyan yorum yazsın lütfen

arkadaşlar lütfen okuyan tecrübesine dayanarak bişeler yazsın amerikadan fotoğraf makines getirttim türkiyede ztn sıfırı yok nerdeyse eski makine ama efsanedir nikon d200 artı 18.55 lens ve 55.200 lens var yanında kit halinde getirtttim ürünü ztn 15 gündür bekliyordum takio numarasıyla sürekli takip ediyordum enson bugun aradım topkapıyı ve ürünün orda olduğunu söylediler yani gümrüğe takılmış.ama ben bunu ticari amaçlı getirttimedim ve ürünün üzerine 150 dolar yazdırmışdım ve gift yazdırmışdım.ürünün gerçke değeri ben 1200 dolara aldım şimdi sorularım şu yarın gidip alıcam ama bunu almak kolaymı acaba?hemen çıkarabilirmiyim ürünümü?ikincisi vergi alıcaklar tamam ama vergiyi neye göre alcaklar?içinde faturası yok bişeyi yok şimdi 150 dolar yazıyor ona göremi alcaklar yani 150 dolar üzerindenmi alıcaklar?yoksa memur nerden bilicek onun değerini?haa olduda kendi kıymet mi biçiyor?eğer öyle bişe olursa benim pazarlık yapma şansım varmı kız arkadaşım yolladı felan desem bayram hediyesi bana ben para vermedim siz vergi alıyorsunuz felan desem yutarmı?yada fiyat indirimlimi olur??gerçekden çok merak ediyorum en azından bi fikir yazın arkadaşlar tecrübenize dayanarak soruyorum ve lütfen konumu kapatmasın adminler yarın ürünü ztn gidip alıcam ilk işim ne kdr verdiğimi yazcam ztn buraya en azından sitede böyle bi konuyu bulamadım net bi şekilde.şimdiden çok teşekkürler herkese..

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey