Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Standart ÇİN'den toptan EPAD Tablet PC getirtiyorum VERGİSİNİ ÖDEMEK İSTİYORUM !

SORU 1

Arkadaşlar, Çin'den bir firma ile anlaştım ve bana tek veya toptan bir şekilde EPAD TABLET PC lerden gönderecek. Ürünleri yasal yoldan firma kurmadan kişisel olarak ithal etmek istiyorum. Yani kısacası getirtiğim ürünün vergisini ödemek istiyorum. Yasal ürün getirtmek istiyorum Ürünler toptan dediysem 5li 10lu paketler halinde gelecek yani öle konteynırla falan getirtmiyorum.

SORU 2

Bunun yanında diyelim ki bu şekilde getirttiğim ürünlere teknik servis hizmeti de sağlamak istesem, bu şekilde ithalatı yapabilmek için sırasıyla neler yapmak gerekir, ne kadara mal olur?

******Bana bu konuda yardımcı olacak gümrük müşaviri olur veya bu konularda uzman bana biri yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey