Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Cevap: ÇİN'den toptan EPAD Tablet PC getirtiyorum VERGİSİNİ ÖDEMEK İSTİYORUM !


Dostum bende tam bunları konuşabileceğim öğrenebileceğim birini arıyordum. 12000+KDV tam olarak neyin bedeli?? Limited kurmak 2-3 bin tutsa, kalanı sanayi bakanlığından garanti belgeesi için mi gidecek?? Bu arada en az 21 servis ile anlaşacaksın demişsin, bu adamlarla tek tek mi anlaşma yapmak gerekir? Nasıl anlaşılır?? Yedek parçasıydı yazılım desteğiydi bunları elektronikçiler şu zamanda yapamayabilirler çünkü ürün daha türkiyeye yeni yeni giriyor.Bunları biz mi temin edeceğiz??
Ben bir süredir bu işle ilgileniyorum, yurtdışından tedarikçim de hazır, kutuyu nasıl istersem öle yaptırırm kendi logo mu da cihaza kutusuna bastırabilirim, içine de türkçe kullanım kulavuzu koydururum problem deil, ancak geçenlerde CE sertifikası gibi bazı sertifikalarından istedim temin edemediler. Ancak onlarla çok çalıştım ve ürünler sağlam ve sorunsuz geliyor. Üreticide ean kod yok ama burda ayarlarız mühim deil.

Örneğin; tanesi 100 USD'ye gelen bir ürün ki faturada istediğim fiyatı yazdırabilirim örn 30USD,,, böyle birşeyin faydası olur mu?? İkisinden hangisiyle gelirse gelsin yol parası hariç ki ürünlerim UPS express le gönderici tarafından üstleniyor ürünler 3 günde elimde, bana gümrük-kdv ve bilemediğim daha hangi masraflar ne kadara çıkar??
Paylaşırsan çok sevinirim, şimdiden çok çok teşekkürler.