Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart 2011 Gümrük Müşavir ve Yardımcı Sınavı için
Selam arkadaşlar.

Bilmeyenleriniz için bir hatırlatma yaparak başlıyorum:

2010 yılı Ekim ayında sınavlarımızın açılması için İstanbuldan 2 arkadaşımızın ve 2010 Kasım ayında gene İstanbuldan 12 arkadaşımızın Müsteşarlığa açtıkları davalar kabul edildi ve Gümrük Müsteşarlığından savunma istendi.Muhtemelen Müsteşarlık davaları kaybedecek ve sınavlar açılacak.
Çünkü Meclisin çıkardığı 4458 sayılı kanun bunu Müsteşarlığa emrediyor.Müsteşarlığın da hiçbir yerde sınav açmama yetkisinden bahsedilmiyor.Mesleki örgüt (Oda) kurulana kadar (oda tasarısı başbakanlığa sevk edildi,imzada,mecliste vs olması ilgilendirmiyor) sınavlar Müsteşarlık tarafından her yıl 1 defa yapılacaktır.Kanundaki emir açık ve net.

Muhtemelen işin farkına varan gümrük müşavir dernekleri de biraz sempati de toplayıp,bizleri yeniden kazanmayı düşünmüş olmalı ki bugün sınavla ilgili yazılar yayınladır ve Müsteşarlıktan sınavın açılmasını talep ettiler.

Bütün yukarda saydıklarımıza rağmen bunlara güvenip bir kenarda sınav açılacak diye beklemeyeceğiz.Müsteşarlığın mahkemeye vermek zorunda olduğu savunmaya bakıp 3. davayı açmayı planlıyoruz.

Birarada ve örgütlü davranabilmek adına aşağıdaki facebook grubunu kurduk:
Welcome to Facebook

Facebook- Gümrük Müşavirliği Sınavı 2011 adlı grubumuza üye olmanız elimizi güçlendirecektir.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey