Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Question Yurtdışından fazla sayıda ürün getirtme
Merhaba,
Kendi çapımda e-ticaret ile uğraşıyorum ve oldukça talep gören bir ürünüm var fakat sık sık ufak çapta (3-5 tane) sipariş vermek yerine daha az sıklıkta çok miktarda alım yapmak istiyorum fakat gümrükte takılma durumu var.

Fazla sayıdaki ürünü gümrük memurunun dikkatini çekmeden nasıl geçirebilirim?

- şimdi yasal sınır 3 olduğuna göre atıyorum 12 tane alsamda gönderici bunları 3'erli paketler halinde 4 ayrı koli yapsa yine bir sorun çıkar mı? (aynı anda gönderilecek karşı taraftan)

- memurun önüne 4 tane koli gelmiş ama hepsi aynı kişiye gidecek, şüphelenebilir mi?

- yine içerisinde 3 ürün bulunan 4 farklı koli var, birinin adresi benim diğerlerinin adreside yan binadaki komşular olsa, hepsi aynı anda memurun karşısına gelince yine şüphelenir mi sizce? ulan der bu koliler birbirine benziyor fakat aynı sokaktaki başka kişilere gidecek, bir durum mu var acaba diyebilir mi?

- yine bu 4 koli 1-2 gün arayla benim adresime gönderilse, memur hatırlar mı bir kaç gündür aynı kişiye aynı paket geliyor diye? yoksa günde yüzlerce paket görüyor unutur mu?

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey