Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Havaalanında GümrükAmerikada ki mağazalardan aldığımız tekstil(Giyim, ayakkabı, tişört gibi) ürünlerini türkiye de internet üzerinden satışını yapmayı düşünmekteyim. Tabi herşey yasal çerçevede olmak zorunda. Kargo ücreti ödemek istemiyorum bir çok tanıdıgım insan sürekli olarak amerika-türkiye arasi seyahat halinde. Şimdi 2-3 valiz dolusu eşyayı Türkiye ye nasıl sokabiliriz ? Havalimamnında ne gibi yollar izlenmeli veya böyle birşey mümkün müdür? Almıs oldugum bu urunlerı iç pazarda satmayı dusunmekteyım. Gümrük vergisi nedir tekstil ürünleri için?
Veya 5-10 parçalar halinde oradaki arkadaşlarıma yollatsam nasıl bir gümrük uygulanır. En önemli nokta gelen ürünler ticaret yapacagım urunler olacak.


2. soru ıcın ayrı bır konu acmak yerıne buradan sormak ıstedım.

Çin veya Hong Kong dan getırebılecegım hedıyelık esyalar ıcın uygulanan vergıler ve gumrukler nelerdır. Bu konuda da yardımcı olabılırsenız sevınırım.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey