Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: İHRACAT YAPMAK İSTİYORUZ

Alıntı:
commer´isimli üyeden Alıntı
Alıntı:
canmetin´isimli üyeden Alıntı
burada yani fransada sirket acilisi yapacam turkiyede ise balanti kurdugum arkadaslar gonderecekler yani imalatci arkadaslar benim ogrenmek istedigim karko ve gumruk islemlerini nasil duzenleye bilirim
Sizin için önemli olan şey Türkiye deki işlemlerden ziyade Fransada neler yapmanız gerektiğini araştırmaktır.
Zira Tr den eşyaları gönderecek kişileri bulmuşsunuz, sizin burda yapmanız gereken ürünleri seçmek, eğer navlun ve sigorta hariç teslim şeklini kullanacaksanız nakliyeci ayarlamak ve sigorta yaptırmak. başka bir şey yapmanıza gerek yok. Bunlarla da uğraşmak istemiyorsanız CİF teslim istersiniz  hiçbirşeye karışmazssınız.
Asıl sizi ilgilendiren gümrük işleriniz Fransada yapılacağından sizin için ürünlerle ilgili ordaki uygulamalar çok daha önemli.
Kolay gelsin

fransayla ilgili konuyu burdan arastiriyorum ben turkiyedeki gumruk ve kargo islemlerini ogrenmek istiyorum turkiyedeki gondericilerin de bu konu hakkinda bilgi sayibi degiller onlarida bilgilendirmek icin ve net maliyet fiyati cikarmam icin bana gerekli olan seyler bunlar

ilginiz icin tzszkur ederim

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey