Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Cevap: Araci Firma !! Yardim Lütfen


Alıntı:
Ozgur Enguzel´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Cevabin icin COK tsk ederim Çin Ticaret Destek ! verdigin bilgiler icin cok saol , evet tam ustune bastin komisyonculuk olarak dusundum ama inan bana hic bir fikrim yok , ve burada da öle hemen bilgileri örenmek kolay degil

Peki böle bir durumda firmanin beni es gecip ticareti kendi arasinda yapma sansi var tabiki dimi ? peki bu durumda hangi belge yada mevzuat gerekli bu tarz anlasmalari banka araciligi ilemi yapiyor yada zaten ithal eden ve ihrac eden firmalarin kayitlarinda bu madde zaten var ve mevzuya tabi tutulup saygi cercevesinde mi isliyor ??

Ammada sordum bende ama cevaplarsan cok sevinirim : bu isin özel kurslari var baslicam ama su an icin beklemem lazim , hani dedim zaten vergi numaram var kayitli ufak tefek biyerden basliiim dedim kendimce

Saygilar !
Yapacağınız işin sözle yada saygı çerçevesinde olması çok riskli olacaktır. Bu nedenle malları alacağınız firmayla resmi anlamda ( avukatların hazırladığı bir iş akdi noterde tasdik ettirilebir) daha sağlam olacaktır. Bu hem sizin açınızdan hemde malları alacağınız firma yada firmalar için daha net bir sonuç ortaya koyacaktır.
Daha iyisi ise madem sizin bir vergi numaranız var ithalatı siz kendi adınıza yapıp İsveçte bulunan firmaya satışı yapın.

Bankalar sadece Akreditif açar ve bunun anlamıda paranın alınması ve malın teslim edilmesi gibi konuların çözümü olarak net bir işleyiş sağlar.