Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Cevap: iherb.com ile ilgili yeni başlayan bir sorun üzerine


Alıntı:
cio_cio´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ihe sitesinden Airmaile istediğiniz ürünleri alan varmı 4 hafta içersinde ualaşan.
Bir başka forumda, airmaille siparişinin 4 günde eline ulaştığını yazan biri vardı. Evet 4 gün, nasıl olur bilmiyorum, kendisi de şaşırmış.

Alıntı:
cio_cio´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Eğer var ise iherb sitesine kargoların Air mail yerine Priority Mail ile göndermelerini söyleyebilirsiniz.Priority Mail hem daha güvenli hem kayıtlı takipli hemde ptt tarafından zorunlu imzaa atıp teslim şekilleridir..
Bu konuda bazı arkadaşlar girişimde bulundular, ama bildiğim kadarıyla iherb'ün hiçbir ülkeye böyle bir gönderim şekli yok. Şimdiye kadar olmaması, hiç olmayacağı anlamına gelmez tabi.

Alıntı:
cio_cio´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
büyük çoğunluğun vergi kaybı demesiyle ülkelerin aldığı strateji.
Türkiye için konuşuyorsak: Vergi kaybı değil, kâr kaybı deselerdi daha doğru ve dürüstçe bir yaklaşım olurdu. Cari açığı bu ülkeye kimlerin hediye ettiğini (!) bilmiyor muyuz sanki

Ayrıca Türkiyeyi AB ülkeleri ile kıyaslamayınız. Zaten iherb'te satılan ürünlerin bir çoğu orada var ve kişilerin alım gücüne orantıladığımızda fiyatları hiç de onları zorlayacak gibi değil.

Alıntı:
cio_cio´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sonraki cevaplar ise vitamin-mineral desteğinin insan sağlığı üstündeki negatif etkileri .. Bağırsakların bilinçsiz kullanılan tozlardan haplardan sonra kansere yakalanma riskinin artığını dile getirdiler
O halde bunları kendileri de yurt içinde satmasınlar.. Hodri meydan.

Ayrıca bilinçsiz kullanımdan doğan zararlar neticesinde bir yasaklama yapılacak olursa bu ülkede yasaklanmadık hiçbir şey kalmaz. Midesine kaçan sineği öldürmek için böcek ilacı sıkan ve dolayısıyla hayatını kaybeden kişi yüzünden böcek ilaçları yasaklandı mı? Hayır. Güneşte fazla beklediği için içeriğinde karbon monoksit oluşan Kolayı içip ölen her yıl belki de onlarca kişi yüzünden ülkede Cola yasaklandı mı? hayır.

Dolayısıyla maksat ne vergi kaybı ne de sağlığa negatif etkileri.. Kârımızdan olmayalım diyemeyenler, işte bu şekilde "masum" iki gerekçe bulup ona sığınıyorlar..