Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Cinde Üretim Sırasında Gözetim Yaptırmak
Arkadaşlar merhaba,

Çin'de üretimini yaptırmak istediğim bir ürün için üretim sırasında ve yüklenip gönderilmesi aşamasında malların istediğim kalitede ve sağlamlıkta olması için gözlemci hizmeti istiyorum. Duyduğum kadarıyla malların üretimi, yüklenmesi aşamasında spesifikasyonlarda belirtilen kalite ve özelliklerde olduğunu kontrol eden ve malların istenilen kalitede olmadığında fabrikaya karşı rapor tutan firmalar varmış. Bu konuda bilgisi olan var mı? Teknik bir ürün olduğu için kendim başında durup gözle kontrol ederek sanırım anlayamam. Dışarıdan normal görünse bile kalitesiz yapılmış olabilecek bir ürün.
Bir problem çıkması durumunda gözlemcinin tutmuş olduğu raporların geçerliliği açısından sanırım uluslar arası geçerli bir belgeye sahip olması gerekiyor ve fabrikanında bu gözlemciyi kabul etmesi gerekiyor.
Bu tür firmaları bilen var mı? Kiminle görüşmeliyim? DTM sitesinde gözlemci firmaların listesini buldum fakat ne kadar güvenilirler bilmiyorum. Prosedürden haberdar olan arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey