Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Cevap: ACİL ! Laptop,Dijital kamera,Playstation 3 Getirmek
Mallarınızı Çin Postası yani EMS ile gönderiyorlarsa aldığınız mallar Bolu PTT ye gelir gümrük işlemlerinide yaptıktan sonra teslim alırsınız.
Banka havalesi olmuyor mu derken firma bankaya havale edebilirsiniz mi dedi? Yani sonucunda malı almadan parayı nasıl çıkardığınızın ne kadar önemi olur bilemiyorum . Paypal gibi ödeme sistemleri malı teslim almadan ödemeyi karşı tarafa aktarmadığından daha güvenilir bir yol . Malları alacağınız firma Çİndeyse Paypal geçmez( Çinin kendine has AliPay'ı var) HongKong firmasıyla Paypal geçer.

Alıntı:
sercan1414´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bir yere kadar doğrudur.işi büyütmek istiyorum.2-3 ay sonra bunun ıthalatını da yasal yollardan yapmak ıstıyorum.ilk başta 35 $ bir ürün alacağım onun akibetine göre devam edeceğim tabi ayrı ürünlerden alacagım.150 euro gecince beni ne gibi sorunlar bekliyor.boluda yasıyorum.ankaraya mı gıtmek gerekıyor urunu almak ıcın banka havalesı ıle olmuyor mu ?


customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey