Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Güney KoreMerhaba,

Güney Kore'den havayolu kargo taşımacılığı ile 30 adet ayakkabıyı gümrüklü olarak AHL'na oradan da Balıkesir'e getirteceğim.

Ancak İhtisas gümrüğü kapsamında İstanbul Tuzla'da bulunan Deri Sanayi Serbest Bölgesi Gümrük Müdürlüğünde işlem yapılabildiğini öğrendim.

Benim çözemediğim konu şu;
-Bu ayakkabıları gümrük idaresi Atatürk Havalimanından alıp kendisi mi DEri Sanayine götürüyor... Ben de müşavirle anlaşıp oradan görüşüp işlemleri halledip masrafları ödeyip alıyorum.
-Diğer olasılık da, taşımacılığını da ben yapıyorum AHL den alıp gümrüklü olarak (?) taşımasını yapıp Deri Sanayinde depolayıp işlemlerimi yaptırıp öyle alıyorum mallarımı.
-Üçüncü olasılık(!) : Güney Kore'den havayolu ile 30 adet ayakkabıyı Atatürk Hava Limanına getirtemem.

Bir çok forum sitesinde araştırdım, ancak net bir cevap bulamadım.

Sermaye kısıtından dolayı 30-50 adetlik alımları anlaşma yaptığım bir üreticiden düzenli olarak tedarik ederek kendi dükkanımda satacağım. ancak gümrükleme işlemlerini nasıl hallederim çözemiyorum.

Konu hakkında deneyşmş veya bilgisi olanların cevaplarını bekliyorum.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey