Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart GYMBOREE siparişim gümrüğe takıldı. gümrük sorunu
merhabalar, GYMBOREE bir bebek giyim firması. türkiye'de şubesi yok. şu sıralar indirimler çok yoğun sezon sonu olmasından dolayı ve ben de kızıma bir sürü şey aldım. kızıma alırken arkadaşlarım için de sipariş verdim. kutuların hepsi bana geliyor. gelen kutular fazlalaştığı için olabilir diye düşünüyorum. son 2 siparişim tanesi 122 dolar, gümrüğe takıldı. Fedex'le geliyordu. aynı kutuyu ptt ile yollatsam hiçbir problem çıkacağını da zannetmiyorum açıkçası. 2 kutuda da sadece 18-24 aylık ürünler var. satmak için olsa farklı bedenler aynı üründen birkaç tane olurdu. buna rağmen takmışlar. ben istanbulda oturmuyorum kimle konuşmaya kalksam kestirip atıyorlar. bir de azarlar kıvamdalar. ne hakla beni azarlıyorlar onu da anlamış değilim.

Fedex tüm masraflar için 500-700tl istiyor. malın toplam değeri 250$.
geri göndermiyorlar. illa devlete bırakmam gerekiyor. Gymboree ile yazışmalarım doğrultusunda malın kendilerine geri gönderildiğini yazmışlar ama bugün fedex böyle bir şeyin olmadığını söyledi. şimdi bana kalan tek şey kredi kartı firmasına itiraz etmek olacak. daha evvel aynı sitenin kredi kartınıza başvurun mailini de kanıt olarak gösterecem. track numarasında ürün bana varmış görünüyor ama bana gelen tek şey gümrüğe takılmasıyla ilgili kağıtlardı. bunları da kanıtlayabilirim.

iherb'ten gelen ürünler hakkında yaşanan problemlerden sonra iherb tr'ye gönderimi kesmiş anladığım kadarıyla. bir sonraki adres de GYMBOREE herhalde. her şey faturalı çinden ne idüğü belirsiz mal getirmiyoruz. sonra türkiye'de GYMBOREE de yok. mesela GAP.com'a girin. bebek elbisesi 15 dolar misal. türkiye'deki gap mağazasına girin aynı elbise 79tl. 15 dolarlık malı 79 tlye almak mı vatanseverlik? hiç zannetmiyorum.

Türkiye neden yasakçı yüzünü son günlerde çok gösterir oldu. benden başka 4 arkadaşımın da paketleri gümrüğe takılmış. sadece ben olsam hadi neyse vardır bir şeyler diyebiliriz ama 4 kişinin paketleri de gümrükte. almak mümkün değil, kredi kartı ya da GYMBOREE de yüz çvirirse verdiğimiz paranın üstüne su mu içecez?

tavsiyeleriniz ya da bilginiz varsa dinlemek isterim

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey