Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: Yolcu giris yaptiktan sonraki 6 ay icinde ithalat ?
Alıntı:
icetin´isimli üyeden Alıntı
yahu anlamadigim benim de su, pasaportla alacaksam neden gumrukcu bulayim ? tamam her an her sey olabilir diyorsunuz..normalde olmasi gereken prosedur benim dedigim gibi mi, buna bir cevap verebilir misiniz ? yani pasaportumu goturuyorum ve 300-1500€ arasi malimi, %10 vergimi odeyerek aliyorum ? geldigim ulke ile malimin geldigi ulke farkli ise ne oluyor ?

tesekkurler tekrardan

Sayın icetin
Daha önceki cevabımda hangi ülkeden geldiğinize bakacaklarını sanmıyorum diye yazmıştım.
Meseala size şöyle bir örnek vereyim ben seneler önce bir tanıdık arkadaşa yardımcı olmak için naklihane kesin dönüş işlemi yaptım bu arkadaş almanyadan kesin dönüş yaptığı halde mobilyalarını italyadan getirtmişti hiç bir sorun yaşamadık.
Sizin için burda bana göre önemli olan ülke farklılığından çok sizin seyahatinizi ve eşyanızı yolcu beraberi eşya olarakmı görecekler o önemli , eğer yolcu beraberi eşya sınıfına sokmamaları halinde takılırsa siz ne yaparsınız onu düşünün.
Gümrük işleri o kadar basit olsa herkes her ihtiyacını yurt dışından karşılardı
Neden burda ithalatçılara %50 - %100 lere varan karlar verelimki.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey