Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Yeni Gümrük Mevzuatı ve Gözlük Siparişi




Merhabalar,
İlk defa yurtdışından bir ürün alacağım. Fakat internet üzerinde ciddi bir bilgi karmaşası söz konusu. Merak ettiğim konularda yardımcı olabilirseniz sevinirim. opticsplanet.com adlı siteden bir adet kendim için optik gözlük almayı düşünüyorum. Gözlüğün fiyatı 170$. Kargo seçenekleri olarak usps priority mail international ve usps express mail international seçenekleri mevcut. İkisi arasında 8 dolarlık bir fark var.Priority olan 28$ express olan 36$. Farkı nedir ve hangisi tercih edilmelidir?

Gözlük siparişlerinde gümrüğe takılma olasılığı nedir? Bu konuda emsal var mıdır?

Ben Düzce'de oturuyorum. Şayet gümrüğe takılırsa İstanbul'daki gümrükte mi kalıcak Düzce'de mi?

Yeni genelgeye baktığımda aynı yerden sipariş için iki ay içerisinde bir kere sipariş hakkı vermiş vergisiz mevzuat için (150€ üst sınır için) ama bu tür konularda hiç bir bilgim yok sadece internetten okuduklarımla sınırlıyım. Değişen son yasalara göre bilgi verirseniz sevinirim.

Herkese iyi çalışmalar.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey