Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Toplam 500$ ı geçmeyen ürünlerin ithalati
Merhaba Arkadaşlar.bilgisayar ve elektronik üzerine işyerim var.işyerime Led Reklam Tabelası yapmak istiyorum ve aşağıdaki üründen yaklaşık 40 adet almayı düşünüyorum.
P16 outdoor RG LED display products, buy P16 outdoor RG LED display products from alibaba.com
bu panelleri birleştirip pano haline getireceğim.ürün adedi 40 olduğu için büyük ihtimal ticari mahiyette değerlendirelecektir.ürünler posta yolu ile gelecek. Gümrük Beyannamesi istenecektir büyük ihtimalle. gümrük müşavirleri posta yoluyla gelen ürünlerin beyannamesi için 200 TL + KDV ücret istemektedirler. mal değeri düşük olduğu için bu ücret bana fazla gelmektedir. sitede çok araştırmama rağmen Gümrük Beyannamesi Formu bulamadım ve bu formun nasıl doldurulacağı hakkında tatmin edici bir bilgiye ulaşamadım.Bu Konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey