Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Cevap: Sayın adminler bilgilerinizi esirgemeyin , lütfen..
Sayın adminim birazdan paylaşacağım alıntı bir üniversitenin Dış Ticaret bölümü mezunları ile ilgili verdiği sitesindeki yazılı açıklamadır. Bir göz atmanızı rica ediyorum.

Program Mezunları ithalat-ihracat yapan işletmelerde, bankaların kambiyo servislerinde, uluslararası taşımacılık yapan kurumlarda ve gümrük müşavirliklerinde çalışabilirler. Programı bitirenlere T.C Başbakanlık Gümrük Müşteşarlığı tarafından “B” karnesi verilmektedir.

İlgili üniversiteyi arayıp bilgi almak istedim. Çünkü B karnesi alımında 3 yıllık staj gibi bir zorunluluk olduğunu söylemiştiniz. Telefona çıkan danışman mezunların bu belgeyi alabildiğini ve herhangi bir staj gerekli olmadığını öne sürdü ve bunun Türkiye'nin heryerndeki üniversitelerde aynı olduğunu söyledi. Bu konuda beni aydınlatır mısınız acaba? Yeni çıkmış bir şey midir bu? Yanılsamaya düşmüş durumdayım..

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey