Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Cevap: Yardımlarınızı Esirgemeyin Lütfen..


öncelikle merhaba ben bu senenin dış ticaret mezunlarındanım soruduğun sorulara bir kaç cevap vereyim şimdilik yetkili biride ilgilenecektir illa.kırmızı ile yazdıklarım cevaplardır bu arada..

1.Sorum; LOJİSTİK Bölümü ve DIŞ TİCARET Bölümü arasındaki farklar nelerdir?
DIŞ TİCARET bölümünde ithalat ve ihracat işlemlerini gerçekleştirirsin LOJİSTİK bölümünde ise dış ticaret ile bağlantılıdır biraz yapmış olduğun ithalat veya ihracatın taşıma kısmı lojistik bölümünü oluşturur (ben adnan mendersde okudum orda iki bölümde var )
2.Sorum; Çok ciddi bir şekilde DIŞ TİCARET okumak istiyorum ancak şartlarını,gerekliliklerini bilmiyorum.Mümkünse bana anlatabilir misiniz?
Dış ticaret bölümünde yabancı dilin önemi üst seviyede gerçi bütün mesleklerde ön plana çıktı yabancı diller ama bizim bölümde bana daha önemli gelmiştir bunun için yabancı dilin var ise yada yoksa geliştirmeye bak okul veya ders koşulları çok fazla ağır değil zor değil..GELECEĞİ OLAN MESLEKLERİN EN BAŞINDADIR DIŞ TİCARET.
3.Sorum; DIŞ TİCARET okumak için eğitimi iyi olan MYO'lar hangileridir?
dersler bakımından çoğu okulda aynıdır fakat okulların faaliyetlerini araştır dış ticaret bölümü için neler yapıyolar limanlara gümrüklere gezi varmı veya dış ticaret kursları varmı gibi..

4.Sorum; LOJİSTİK bölümünün okuma zorluğuyla DIŞ TİCARET'i karşılaştırdığımızda genel olarak hangisi daha zor okunur?
dersler bakımından net bir şey söyleyemem ama lojistik biraz daha zor ve iki bölümünde kendi ait terimleri var bu açıdan aynı seviye gibi fakat ders bakımından lojistik braz daha ağır basar..
5.Sorum;DGS ile geçiş yapmak DIŞ TİCARET bölümü için ne kadar zordur yada gerçekten 4 yıllığa geçmek zaman kaybımıdır?

Şimdiden okuyan ve sorularımın bir kısmını yada hepsini cevaplayan herkese Teşekkür Ederim.. İYİ RAMAZANLAR..