Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Erkek bakım ürünleri

Öncelikle herkese merhabalar,
Benim sizlere danışmak istediğim konu erkek bakım ürünleri ile ilgili. Amerika'dan bir firma ile halen görüşmekteyim ve ürünlerini Türkiye de satmayı düşünüyorum. Kozmetik ürünler ithali için hangi işlemleri tamamlamam ve hengi kurumlardan onay almam gerkelidir? Bunlar cilt bakım ürünleri olarak sınıflandırılabilir. Ürünlerimi gümrükten çıkarmak için hangi evrakların tamamlanması gereklidir? Bu tür işlemelri takip edecek firmaların ücretleri nedir? Gümrüklerimizde aracı firmaların tüzel kişilerden daha hızlı bir şekilde işlem yaptıkları gerçektir. Maalesef gümrükteki görevli memurlar da aracı firmaların bu işlemleri yapmasını tercih etmektedirler. Daha önce araba ithalatı sırasında şahsen olayı yaşadım. Yardımlarınıza şimdiden teşekkür ederim.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey