Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Mahrecine İade
Merhaba Arkadaşlar,

Türkiye'de, yurtdışındaki bir firmanın temsilciliğini yapan bir firmadan Devir usulü ile ithalat yapıldı. Yani temsilci firma yurtdışından ürün aldı , antrepoya getirdi, ithal işlemlerini biz yaptık ( Firma, gümrüğe yazılı beyanda bulunarak devir etti ). Ürün fabrikamıza geldikten sonra istenilen ürün olmadığı farkedildi ( ki üründe herhangi bir kusur , hata yok . Sadece bizim üretim kriterlerimize uymuyordu ) ve iade kararı alındı. Nasıl bir işlem izlememiz lazım ? Ne yapmalıyız?

Biz, firmanın istediği başka bir antrepoya ilgili ürünü gönderdik fakat gümrükçü arkadaşlar bu ürünün yurtdışına çıkış yapmasını ve temsilci firmanın ithal ederek çözülebileceğini veya direkt bu ürünün yurtdışındaki firmaya iade edilmesi ki muhatabımızın yurtdışındaki ana firma olduğu söylendi. İthal işlemimizde teşvik kullanıldı. Konu çok acil ve acil yardım, görüş ve önerilerinize ihtiyacım var.

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Saygılar

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey