Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: Çin'den İthal Edilen Dental Frezeler
evet arkadaşım. uçlarına takılan küçük frezlerden bahsediyorum. Bunların farklı GTİP numarasında değerlendirildiğini bilmiyordum. hatırlattığınız için cok tesekkürler. Zaten GTİP numarasını yazarkende emin olmadığımı belirtmiştim. Sizin siyah yazı ile vurguladığınız yani benim tam olarak ithalatını yapmak istediğim ürünlerin (9018.49.10.00.00 - - - Dişçi tornalarında kullanılmaya mahsus bileyler, diskler, delici uçlar ve fırçalar) gümrük vergileri ne kadar? İmza kullanıcı isimli arkadasımızın söylediği gibi "0" mı? bunlara artı olarak KDV-ÖTV herhangi başka bi masraf çıkarmı bana? ithal etmek istediğim ürünlerin toplam değeri 400$. Toplam 400 adet küçük kutularda gelecek. Ama bu 400 kutu 1 kg. bile tutmayan küçük bi koli içinde tasınacak. Kutuların herbirinde 3 adet frez var. Bana bu belirttiğim fiyat ve miktar doğrultusunda net bir masraf çıkarabilirmisiniz (gümrük vergileri+kdv+ötv+ vs vs vs )

imza isimli arkadaşımız sağolsun bi takım bilgiler vermiş. bunlara ekleyebileceğiniz başka şeyler varsa gerçekten sevinirim. Butun bunların yanında mesajımdada yazdığım gibi gümrük müşavirliği firmaları hizmet bedeli olarak ortalama ne kadar para alıyolar bu tür gümrük işlerinin tamamı için? belki bu sefer olmasada bundan sonraki ithalat işlemlerinde eğer hizmet bedelleri uygun seviyelerde olursa bu firmalardan yardım almak isiyorum açıkçası. çünkü gercekten uzmanlık gerektiren seyler bunlar. bu konudada bilgi verebilirseniz gercekten cok memnun olurum.

şimdiden tesekkür ederim hepinize.

iyi çalışmalar..

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey