Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Çinden 4 parça giyim ürünü içeren 64 dolarlık paket gümrüğe takılır mı?
Merhaba
ben birkaç gün önce gittigidiyordan 3 ürün satın aldım. bu 3 ürüne 190 tl ödedim. Dün gece wholesale-dress.net sitesine rastladım ve gittigidiyordaki satıcıların buradan benim adıma sipariş verip kazanç sağladığını farkettim. Siparişleri bu sabah iptal ettim. Bu yapılanın ne derece etik dışı bir hareket olduğuna değinmiyorum bile..
Öğlen saatlerindede aynı siteden aynı ürünlere ilaven 1 ürünle birlikte 46 dolar + 18 dolar kargo ücreti ile paypal üzerinden kredi kartı vasıtasıyla satın aldım. Bu ürünlerin tamamını kendime alıyorum fakat gümrüğe takılma konusunda çok fazla şey okudum ve birçoğu hiç iç açıcı sayılmaz. Satın aldığım üretici, ürünlerimi kargolarken fiyatı düşük göstereceğini ve merak etmemem gerektiğini söyledi. dhl kargodan telefonla arayıp gümrük limitinin €150 değil €75 olduğunu, gümrüğe takılırsa çok fahiş rakamlar ödemem gerektiğini öğrendim.
Gittigidiyor gibi sitelerde sözde ticaret yapan bu zavallılar gümrükten mal geçirebiliyorken ben neden bu riskle karşı karşıyayım bunu gerçekten merak ediyorum. 4 parça aynı bedenlerde toplamı 1885 gr olan kargom ne derece risk taşıyor? Önümüz bayram olduğu için aslında kargoyu hemen istiyordum fakat forumlarda okuduklarım sonucunda china post firmasını seçmek zorunda kaldım. Sitede 20-50 gün süre veriliyor fakat yine forumlarda öğrendiğim kadarıyla genellikle 2 hafta içinde ürünleri teslim ediyorlarmış. Henüz ürün kargolanmadığı için kargo firmasını değiştirebilirim ve bana maaliyetini bir kenara bırakalım ürünlere ihtiyacım var. Kargo firması gümrükte ne derece etkilidir? Yurt dışından ilk alışverişim gümrüğe takılır mı? Bu konuda verebileceğiniz her detaya kulak kesilmiş durumdayım.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey