Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Cevap: Kargo yoluyla kozmetik gönderimi
Alıntı:
evrenevren´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba
Bu konu ile ilgili olarak, bize de ABD den getirteceğimiz kozmetik,parfüm,deodorant vs.. cins malzemelerimizin markalı ürün ithalatı ile ilgili olarak bi sıkıntı yaşamamamız açısından nasıl bir yol izlememizi önerirsiniz??
Tek konteynerlik ithalat işi olmayacağından kalıcı bir çözüm bulmam gerekmekte, zira her kont içerisinde Armani,CK,vs.. gibi ticari markalı emtea larda olacak, daha uygun fiyatlı marka olmayan kozmetik ürünleride olacak.
Paralel ithalat diye hak varmış sanırım alıcı ile satıcının ilişki içerisinde olması durumunda markalı malı ithal edebiliyormuşuz ancak gümrük müşavirim tam bilgi veremedi.
Kozmetik işinden anlayan referanslı bir firma ile çalışabilirz.
Saygılarımla
Fuat Evren

o ürünlerin buradaki marka ve patentini almanız gerekiyor ki daha sonrasında bunları ithal izinleriyle birlikte ilgili mercilerdende alacağınız izinle ithal edebilesiniz , yoksa kozmetik ürünü ithali çok sıkıntılı bir mevzuattır ki hele türkiyede aktif olarak satılmakta ürünleri buraya sokamazsınız. customs turkey, eu customs code, inward processing, import, export, cutoms duty, customs legislation, import tax, hs code turkey, customs clearance, customs tax, additional cusotms tax
__________________
Sinan Çelebi
İthalat-İhracat Uzmanı


sinanua@gmail.com
@alisinancelebi