Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Standart Ebay Gümrük Lütfen Bakın Acil !

Arkadaşlar zippo sipariş vereceğim az sonra.ancak miktar konusunda çok kararsızım.son mevzuat çıkmadan önce toplamı 150 avroyu aşmayan 3 adet mal gümrükten vergiden muaf olarak geçebilmekteydi. Eski kural şu idi :
*Bildiğiniz üzere geçen yıl gümrüksüz alışveriş sınırı 150€ (bu limite posta ücretleri dahil değildir) olarak değiştirilip bayram ve yılbaşı muafiyetleri kaldırıldı..Söz konusu limite kadar olan şahsi kullanımınıza mahsus,ticari miktar ve mahiyet arz etmeyen ürünlerden vergi alınmıyor,bunun yanı sıra 150-1500€ ya kadar olan siparişleriniz şayet gümrüğe takılırsa %20 tek ve maktu vergi ödersiniz. (Bazı harç türleride maktu vergiye dahildir.Damga vergisi vs.)

Benim sorum şu : şimdi ben 3 adet zippo alacağım.bildigim kadarıyla yeni mevzuatta sadece fiyat hususunda değişiklik yapıldı.yani şuan 3 zippo getirebilrmiyim toplam maliyeti kargo dahil 65 Dolar. yani 75 avro sınırını aşmıyorum ancak olaki burası türkiye 60 dolarlık 3 ürüne ticarete giriyorsa vergi ödeyeceksem hiç 3 adetle uğraşmam gidip 6 - 7 tane alacağım. 3 zippoya vergi ödermiyim ?

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey