Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Cevap: UPS Gümrük Sorunu

Alıntı:
alicankaraca´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
telefon girişlerinde aşırı bir kaçakcılık söz konusu olduğu için tam tarihini bilmediğim bir zamanda müsteşarlık konuya yeni bir düzenleme getirdi.

telefonların pasaport ile işletilmesi ürün bedava olsa bile özel tüketim vergisi ve gümrük vergilerinin ödenmesi gerekir.sonuc ta aldığınız telefon bedelsiz olsa bile yurt dışı tandanslı bir ürün.Şöyle düşünün türkiye içinde çekiliş ile bir hediye kazanmış olsanız bile aracı üzerinize işletirken vergilerini ödemeniz gerekiyor.Tlefon içinde aynı şeyi düşünebilirsiniz.Size mutlaka bir fatura gönderilmiştir.Ürün için para ödememeniz demek ürünün faturalandırılmayacağı anlamına gelmez.Bir ürünün gümrük işlemin den geçmesi ve millileşmesi mutlaka ki bazı vergilere tabi olacaktır.

yalnız bir yalnış anlaşılma var galiba. benim kazandığım ürün cep telefonu değil. '' boks eldiveni '' .

TITLE BLACK Bag Gloves | Heavy Bag Gloves | Punching Bags from Title Boxing

ürün bu. ayrıca ürünüde bu siteden kazandım. teknolojik hiçbir tarafı yok görüleceği üzere.

@sinanuags yüzde 20 gümrük vergisi ödeyerek ürünü kendimin alabileceğini biliyorum ancak ben konyada yaşıyorum. istanbula gidip bu işlemleri halledebilmek gibi bir imkanım söz konusu değil. benim merak ettiğim konu ve sorduğum soru bu ürünü gümrük vergisi ödemeden bedelsiz faturası olduğunu göstermek suretiyle gümrükten geçirip geçiremeyeceğim. ve bununla ilgili ne yapmam gerektiği ? kimle görüşmem gerektiği ve ilgili şikayetleri kime bildirmem gerektiği gibi konular ....


cevaplarınız için tekrardan çok teşekkür ederim.