Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Cevap: UPS Gümrük Sorunu
tekrardan teşekkürler nasıl geçirebilirim peki ? Buradan yazmak istemezseniz özeldende iletişim kurabiliriz ?

Firmaya göndermiş olduğum maile karşı gelen cevap :

''20.08.2011 tarihinde yururluge giren gümrük kanunu geregi mal bedeli 75eur un üzerinde olan gonderıler vergıye tabıdır.Bunun dısında bir kişiye 1 yıl ıcerısınde 5 kezden fazla urun geldıgınde 6 urunun bedelı 10usd dahı olsa yıne gumruk vergılerı odenerek ulkeye gırısıne ızın verılmektedır.Bu durum hedıye,bedelsız butun gonderıler ıcın gecerlıdır gelen urunun hedıye olması,bedelsız olması gumruk vergıslerının odenmeyecegı anlamına gelmemektedır.Bu kapsamda dahı olsa gumruk vergılerı odenmek durumundadır.
Tarafınıza gelen urun de bedelsız olmasına karsın gonderıcı fırmanın duzenlemıs oldugu faturada mal bedelı 75eur un uzerındedır bu sebeple paketınızın gumruk vergılerı odenmeden adresınıze teslım edılme durumu olmayacaktır.
Bu durumun UPS veya tasıyıcı ıle bır ılgısı bulunmaktadır bu gumruk kanunudur ve gerek gumruklerden gerekse gumruk bakanlıgından da durumu teyıt ettırebılırsınız.
UP olarak tarafımıza bır yetkı yazısı verdıgınızde ve gumrukte olusacak gumruk vergı+damga vergısı+ardıye ucretı vb gumruk malıyetlerının odemenız kaydıyla paketınızı gumrukten cekebılır ve adresınıze ulastırabılırız.

Bılgılerınıze sunar ıyı gunler dılerız ''

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey