Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Standart Cevap: UPS Gümrük Sorunu

Alıntı:
adamentium´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kapıya kadar teslimdi. Dün kendilerini telefon yoluyla arayıp tekrar bilgi aldım . Yetki verip işlemleri kendileri yaptıkları zaman toplam ücret 300 tl , işlemleri kendim gidip hallettiğim takdirdede 180 tl civarı bir rakam tutmakta. (gumruk vergı+damga vergısı+ardıye ucretı ) Küçük ücretten kastettiğiniz bu mudur ?

hocam gümrük işlerinde sadece gümrük müşaviri danışmanlık ücreti olarak 100 lira almakta , eğer sizin malınızı oradan alırsa en düşük keseceği ücret 200 tl dir ki buna kdv lerde eklenecek , bunlar bir müşavirin ücreti o yüzden küçük rakam olarak görüyorum ,
gidip kendiniz hallederek 180 tl ye halledin işi ,

size küçük bir ipucu vereym , kapıya kadar teslim seceneği işaretliyse yurtdşına mail atın gümrükleme masraflarını da karşılasınlar , snçta kapıya kadar teslim seçeneği DDP
kapınıza kadar gelecek tüm masrafları kapsar manası o dur , fakat pek yanaşmyorlar yurtdşından .

tercih sizin.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey

sinanua@gmail.com
@alisinancelebi