Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Standart GSM Modül İthalatı Hakkında

Merhaba arkadaşlar. ben elektronik olarak kendi çapımda çeşitli uygulamalar yapan biriyim.bir uygulamam için GSM modül ihtiyacım oldu. ülkemizdeki fiyatları çok yükek olduğu için çinden 1 adet sipariş verdim.15 gün içinde gelmesini bekliyorum.Gsm Modül kullanıma hazır bir ürün değil.sadece elektronik komponent. bir devreye koyulup mikro işlemciler ile kontrol edildiğinde kullanıma hazır oluyor.yani son kullanıcıyı ilgilendiren bir ürün değil.
bildiğiniz gibi bu ürünlerin imei numaraları oluyor aynı cep telefonları gibi.BTK ile görüştüm yurtdışından kargo veya ptt ile gelen ürünlerin imei numaralarını kayıt etmiyorlarmış. hal böyle olunca bu ürünü benim normal olarak ithal etmem gerekiyor galiba.beyanname ve gerekli belgeler ile. ben esnafım ve vergi levham var. nasıl bir yol izlemeliyim.bilgi verirseniz sevinirim.saygılarımla..

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey