Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Cevap: DROPSHİP SİSTEMİYLE TÜRKİYE'ye ÜRÜN SATMAK İSTİYORUM!!!
Şaka gibisiniz ya!

Yorumları okudum ve en son yorum yapan kişiyi de gördüm, dayanamadım üye oldum.
Arkadaşlar çok açık ve net bu iş YASALDIR. Ve burada korkutmaya çalışanların dediği gibi hiçbir zaman cezası çıkmayacaktır. Ceza yersiniz diyenlerin savunduğu şey getirilen ürünün vergisinin ödenmiyor olması.
Arkadaşım devlet zaten diyor ki; Yurt Dışından Posta veya Hızlı Kargo Taşımacılığı Yoluyla Gelen Eşyadaki Muafiyet Sınırı 75 Avrodur. Bunun anlamı değeri 75 euro ya kadar olan -cep telefonu, kozmetik ve sporcu takviyeleri hariç- getirdiğiniz bütün ürünleri vergisiz iki ayda 1 kez ve yılda en fazla 5 eşya Türkiye'ye sokup bunu istediğin gibi kullanabilirsin, satabilirsin.
E biz de bu ürünlerin satışını yapacağımız için ve ürünler hep farklı alıcıların üstüne gideceği için ay ve eşya sınırlaması kalkmış oluyor.
Burada işi bilip bilmeden veya kasti olarak atıp tutanlar var. Ben 7 yıldır bu işi yapıyorum ve geçimimin önemli bir kısmını bu işten kazanıyorum. Sorusu olanları cevaplayabilirim.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey