Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Cevap: yolcu beraberinde sporcu gida takviyesi
Alıntı:
GMD´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
merhaba arkadaslar,

daha yakin bir zamanda "yolcu beraberinde gida takviyesi" diye bir konu acilmis ve okudum ama acikcasi net bir karar veya cevap verilmedigi gibi bende bu konu hakkinda bilgi edinemedim kendimce.

ben almanyadan valizimde protein tozu, karbonhidrat tozu, amino asit (500g) gibi sporcu gida takviyesi getirmek istiyorum, bunlarin tanesi 750g, 1,5kilo, 2,5kilo gibi degisebilir..
kac adet paket veya, maksimum degeri olsa getirmemde sorun olmaz.
bunun isleyisi nasildir.

bu ürünleri önce valizimde getirmek istiyorum iki üc kez tanitim amacli daha sonra bu ürünün yani markanin Türkiye distribütörlügünü alacagim..

ayrica almanyadan sporcu gida takviyesi distribütörlügü alabilmek icin ne gibi islemler yapmam, hangi bakanliklardan izin almam gerek.. tabiki ithalat icin sahis sirketi kuracagim.

saygilar
Merhaba GMD Öncelikle arkadaşın yazdığı gibi tarım il Müdürlüğünden izin almanız gerekiyor tarım il Müdürlüğünden bunun için Numune uygunluk belgesi çıkarmanız lazım
Gerekli olan belgeler :
  1. Fatura (fotokopisi )
2. Ürünlere ait içerik sertifikası
Bunlarla ve tarımdan alacağınız Formları doldurarak işe başlayabilirsiniz.

Yardımcı olacağım birşey olursa araya bilirsiniz , Ben devamlı tarımdayım.
MUSTAFA YÜCE
GSM:0507 377 58 26

amail : myce6002@gmail.com

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey