Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Question Dış Ticaret + İşletme (A.Ö) peki ya sonra ?(bakiniz pls)
Merhabalar.
Öncelikle formu biraz araştirdiğimda gerçekten bu bölümde okuyan öğrencilerin ve mezun olan arkadaşlarin bir takim zorluklarla karşilaştiğini gördüm.
Her işin bir zorluğu vardir diye düşünüyorum.Bu zorluklarida aşabilmek için siz değerli üyelerin,bu konuda bilgili olan arkadaşlarimin,abilerimin görüşlerine ihtiyacim var.

Şu anda Akdeniz Üniversitesi Dış Ticaret 2. sınıfa geçmiş bulunmaktayim.1. sınıfı bölüm 2.'si olara bitirdim.Fakat her insanoğlu gibi benimde gelecekten kaygi duyduğum noktalar var.Dış ticaret bölümünü bitirdikten sonra açiköğretimden işletme ile devam etmek istiyorum.Biran önce iş hayatina atilmak ve kimseye muhtaç olmadan para kazanmak ve aile yükünü hafifletmek istiyorum.Siz arkadaşlarim ve abilerimin bana önerisi ne olur ? Sizce Dış ticaret bölümünden mezun olduktan sonra hem açiköğretimden devam edip hemde iş hayatina atilabilirmiyim? İş hayatina atilabilmem için nerelere başvurmam gerekiyor?Müşavirliklere iş için başvuruda bulunmam benim için bir artimidir ? Sizlerden fikirler almak istiyorum.Çalişmayi seven bir insanim ve üstüme düşen görevleri başariyla yerine getireceğime inancim sonsuz.Çok hirsliyim bu konuda.Değerli görüşlerinizi eksik etmemenizi rica ediyorum.
Saygilar.. customs turkey, eu customs code, inward processing, import, export, cutoms duty, customs legislation, import tax, hs code turkey, customs clearance, customs tax, additional cusotms tax