Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Exclamation Playstation veya XBOX Loader cihazları
Merhabalar,

Bildiğiniz gibi Playstation veya XBOX gibi popüler oyun konsallarını alanlar , bunları doğubank tarzı yerlerde kırdırıp kullanmaktadırlar. Zira bu cihazlar sadece "orijinal" cd veya dvd'lerden oyunları oynayabilmektedirler. Yurtdışındaki bazı sitelerde bu "kırma" işlemine ihtiyaç duyulmadan harici disklerdeki oyunları oynamaya yaranyan bir takım loader cihazları çıkmaya başladı.

Bu cihazlar genelde sigara paketi büyüklüğünde ve bildiğimiz kart okuyuculara ( card reader ) benzemekte " xbox loader " veya " psp loader " ismiyle adlandırılmaktadır ve herhangibi elektrik bağlantısına veya adaptörüne ihtiyaç duymamaktadırlar.

Bu cihazları oyun konsollarına bağlıyorsunuz daha sonra harici diskide bu cihazlara bağlıyor ve "psp veya xbox" ınızla harici bir diskteki oyunları oynayabilmekteseniz. ( kopya oyunlar dahil )

Bu loader cihazları için yaptığımız araştırma neticesinde birkaç tane farklı GTIP kodu bulduk.
Acaba bunların en doğrusu hangisidir , yardımcı olursanız sevinirim.

8471.90
9504.10
9504.30.90

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey