Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Question tir yedek parca ithalati

mrb arkadaslar yardimlariniz ve ilgileriniz icin tesekkürler. benim sorum, almanyadan türkiye ye ikinci el tir yedek parcalari örnegin basinc dengeleyecisi, basinc salteri gibi... malzemeler tanesi 2gr civarlari getirmek istiyorum. türkiyede tir bakimi yapan bir sirketim bulunmaktadir.
ucakla valize doldursam getirsem (belli bir fiyata kadar 430 euro civari serbest diye duymustum) sorun olurmu?
bide süreklilik düsünürsek sirketin bana bi faydasi dokunurmu gümrükte gecirmek icin? sirketten dolayi yine vergileri ödemek zorundamiyim?
sirketin neler yapmasi gerekir? birde burdan oraya gittiginde burdan vergiden muaf oluyormuyuz burda ödedigimiz vergiyi geri alabiliyormuyuz?
cevaplarinizi ve tecrübelerinizi paylasirsaniz sevinirim.... herkese kolay gelsin...

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey