Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Çinden Getirilecek Ürünler İçinGümrük Vergisi ve Garanti Belgesi
Merhaba Arkadaşlar,

Foruma yeni katıldım ve aradığım cevapları burada bulabileceğimi gördüm. Öncelikle vakit ayırıp cevap yazan herkese çok teşekkürler.

Şirket kurdum ve çinden ithal mal getirip satmayı düşünüyorum. Ürün yelpazesi telefon kılıfı, şarj ve data aktarım kablosu, pilli süs eşyası, küçük el feneri, minik kulaklık, kol saati v.s. gibi ürünler olacak.Ürün başı sipariş adetleri 5 ila 20 arasıdır. Bedelleri 3$-30$ arasındadır.

Bu ürünler için ödemem gerekecek gümrük vergisi ne olur? Bunu nasıl hesaplarım? Kişisel satın alma ile şirket adına satın alma arasında farklılıklar olması lazım herhalde, bu benim avantajıma mı dezavantajıma mı olur? Ürünleri gümrükten çekmek için gittiğimde şirket için belge isterler mi? Daha önce gümrüğe takılan kişisel ürünlerim için ekstra bir şey gerekmemişti.

Ayrıca getireceğim ürünler için garanti belgesi gerekir mi? Bu ürünleri için bir yerden onay almak lazım mı? Eğer gerekli ise bu garanti belgesini kendim hazırlayıp ürünlere eklesem olur mu?

Yardımlar için teşekkürler

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey