Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Cevap: Elimden geldiği kadar eBay ve Gümrük Deneyimlerim ve Sorularınızı Cevaplayacağım

Alıntı:
first_timer´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
merhaba,
Eğer sorduğum soru önceden sorulduysa özür dilerim ama işim acil.Ben ebay den alış veriş yapmak istiyorum ve bu benim ilk internet üzerinden ilk alış-verişim olacak. Almak istediğim şey bir isviçre çakısı (Victorinox Champion Plus) (boyu:91 mm ağırlığı: 148,9 g) içerisinde birçok alet olduğu için biraz kalın (kalınlığı: 28 mm). Sizce bu ürünün gümrüğe takılma olasılığı var mı? ya da bu ürünü yurt dışından getirmeye çalıştığım için bir yasayı çiğniyor olabilir miyim?cevaplarınıza yaklaşık 1 hafta içerisinde ihtiyacım var (cakının fiyatı 60 doların altında)
teşekkürler

not:ürünü yurt dışından alma sebebim türkiye de daha az fonksiyonlu cakıların 110 lira gibi absürd bir fiyatla satılırken bunun çok daha düşük olması ayrıca artık üretilmediğinden normal victorinox bayilerinde bulunması zor


resimde görülen çakıyı almak istiyorsunuz sanırım. paketi küçük görünüyor. ptt ile gelirse takılma olasılığı çok düşük. yanlız kargo fiyatlarının bi hayli yüksek olduğunu belirtmem gerekir. listeledim ve inceledim. bir çok satıcı kargo ücretlerinden de kar elde ediyor. buna da lütfen dikkat edelim.