Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Question Mikro İhracatMikro ihracat kapsamında KDV iadesi talep edilip edilmediği hakkında bilgisi olan var mı?

Mikro ihracattan kastım; Daha önceden gümrük şirketleri aracılığıyla yaptığımız küçük tutardaki ihracatlarımızdan 1 tanesini bu ay denemek için DHL firması üzerinden gerçekleştirdik. (Daha az maliyetli olduğu için)

Elimde şu an DHL'den verdikleri EX li olan beyanname numarası ve o beyanname görüntüsüne ilişkin ekran görüntüsü var ama beyanname nosu VEDOP sisteminden sorgulanamıyor. İadesini alabilmem için KDV listesine bunu eklemem lazım.

DHL'deki temsilci, "detaylı beyanname" açtırdığımızda iade alabileceğimizi ama şu anki "mikro ihracat" ile ilgili alabileceğim konusunda kesin birşey söyleyemedi. Gümrük müdürlüğünün Mikro ihracat için alt yapısının hazırlık aşamasında olduğunu söyledi, vergi dairesindeki memurla görüştüm onun da haberi yok.

Aranıda bu konuyla ilgili kdv iadesi talebi olan var mı?

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey