Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Standart Çinden giyim ürünü getirirken vergi problemi ?

Merhabalar çin üzerinden giyim sektöründe ürün getirtip gittigidiyor sahibinden gibi sitelerde satış yapıyorum. Fakat yurtdışından aldığım ürünlerin faturasını türkiyede kullanamıyorum. bunun nedeni ürünü alırken çinden direkt müşterinin adını soyadını ve adresini vermem. faturanın üstünde müşterinin adı ve soyadı yazıyor. faturanın üstünde benim adım soyadım ünvanım yazsa bile faturayı vergi dairesinde kullanamıyorum. ben ürünü şu kadara aldım desem faturada ürün dolar cinsinden görünüyor. bana nerde bunun gümrük kağıdı fln diye soruyorlar. Toptan bir şekilde getirtmeye kalksam getirdiğim ürünler 20 usd. 50 parça alsam. 1000 usd yapar. gümrükten bu kadar malı geçirmem için ticaret odasına kayıt yaptırmam gerekiyor. farz edelim ki yaptım. kalite kontrol belgeleri fln olması gerekiyormuş. bu durum canımı çok sıkıyor. Bazıları ürünü çekmek çok sıkıntılı diyor. 3 ayda çekenler varmış. gümrük vergisi nasıl hesaplanıyor ? % kaç ödüyoruz. Gümrük müşavirine ihtiyacım var. Bu konuda yardımcı olabilcek kişileri bekliyorum.
herkese vericeğimi cevaplardan dolayı şimdiden teşekkür ediyorum.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey