Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Standart Bulgaristandan Plastik PVC Hurdası getirmek???

Merhabalar! İlk önce ilk konumda ve ilk mesjımda böyle bi hizmeti sunanlara teşekkür ediyorum.. Gerçekten insanlara faydalı işler yapıyorsunuz...

Gümrük konusunda pek bir bilgim yok.. Türkiyede lambiri pervaz üretimi yapıyoruz ve bu ürünleri üretebilmek için pvc hurda kullanıyoruz... Orjinal ham madde pahalı olduğu için... Bulgaristanda bu hurdaların ucuz olduğunu duydum ve internet üzerinden mail yazarak fiyatları öğrendim.. Bildiğim kadarıyla Bulgaristandan tırlarda çok pahalı fiyata gelmiyor...

Öğrenmek istediğim PVC Hurdayı ben bulgaristandan 30 cente almış olsam kilosunu ne kadar gümrük masrafı ödemem gerekir kilo başına?? Birde bunlar geri dönüşüm için kullanıldığından biraz daha farklı oluyor diye duydum.. yani yüzde 18 kdvnin ödenmemesi gibi..

Bir merak ettiğim konu ise PVC hurda sonuç olarak pencere profillerinden kalan küçük kesik parçalar... Bu parçalar çuvallara konuyor ve çuvalda çok yer kaplıyor... Bunları kırma makinası ile kırsak hurda vasfından çıkıyor mu?? normalde şu anki hesabıma göre kesik hurda olarak bir tıra ortalama 12-13 ton sığıyorsa bunu kırdığımız taktirde belkide 20 ton sığacak... yani kilodan kazanmış olacağım... Beni bu konuda bilglendirirseniz çok sevinirim...

Saygılarımla
Nizamettin AKSU

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey