Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Cevap: Merhaba, Çin'den getirteceğim USB bellek için masraf ve gümrükçü talebi
Fob Bedel üzerinden %18 KDV+CIF bedel üzerinden %3 Kültür Bakanlığı Fonu+Gümrük masrafları.
Kopya ürün olmadıktan sonra toplu olarak getirebilirsiniz , burda dikkat etmeniz gereken konu getireceğiniz kapasitenin(GB) fiyatının gümrük muadil ithalat fiyatından düşük göstermemeniz.

USB flash bellek konusunda yıllarca Çin'de üretim yapan biri olarak bana istediğiniz soru sorabilirsiniz.
cndestek@gmail.com


Alıntı:
adnanunay´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhabalar, bir elektrik elektronik mühendisiyim ve limited şirketim var. Şirketimin konusu içerisinde de her türlü elektronik eşyanın ithalatı ve ihratacı .... vs yer alıyor.

Ancak şu ana dek hiç ithalat yapmadım. Size bir iki sorum olacak ve cevap veren herkese şimdiden teşekkür ederim:

Konu: Çin'den bir firma ile ileitşim halindeyim ve özel tasarım USB bellek getirteeceğim. Bunları 10'ar 20'şer olarak mı yoksa toplu halde mi getirmeliyim bilmiyorum.
1- İthalat vs işlemleri için herhangi bir ithalat birliği vs ye üyelik gerekli mi?
2- Maliyet/Kar hesaplaması yapmak istiyorum. Ürünün GTIP Kodu 85235110.
Bu hesaplamayı yaparken üreticiye ödeyeceğim ücret + nakliye dışıdna hangi tür ücretleri ödemem gerekir ve sizce ne kadar öderim. (Bu üründen 1000 tane satın aldığımı ve de bir ürünün satın alma fiyatının 11 USD olduğunu düşünebilirsiniz)
3- Ayrıca bu kadar kapsamlı bir soru sorup da sadece "teşekkür ederim" demekle yetinmeyi uygun görmüyorum, karlı bir yatırım olduğu sonucuna varırsam -umarım öyle olur- birlikte çalışmayı isterim.

Teşekkürler.
customs turkey, eu customs code, inward processing, import, export, cutoms duty, customs legislation, import tax, hs code turkey, customs clearance, customs tax, additional cusotms tax