Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Re: Çoklu Ürün İhtalatı ( Teknolojik ürünler - Kırtasiye Malzemeleri Hakkında )Alıntı:
alpalpalp´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhabalar ;

Çin ve benzeri ülkelerden flash bellek , mp3 player , mp4 player bilgisayar parçaları , tekstil ürünleri ve kırtasiye malzemeleri getirmeyi düşünüyorum.

İnternet üzerinden alım yapacağım, Çoklu ürünlerin türkiyeye girişinde yani gümrükte ödemem gereken vergi miktarı nedir ?
Her ürün (GTIP, HS code) ina göre ayrı ayrı değerlendirilir. (Varsa) üzerindeki denetimler (gözetim gibi) ve vergileri, her bir eşyanın gtip no'suna göre değerlendirilir.

Coklu veya karma ürünler, hele farklı ana gtip altında ise, ithalatını acemilerin yapmasını tavsiye etmem. Örneğin tekstilde bir sürü kısıtlamalar var iken, yani ithalat işlemleri daha karışık iken, mesela kırtasiye ürünleri daha kolay iken, aynı fatura / invoice üzerinde görüleceğinden, tekstil yüzünden, kırtasiye ürünleri de tekstille beraber gümrükte bekler. Tabii, önceden tüm eşyaların gtip lerini tek tek çalışırsan, mesela gözetim uygulamaları olan spesifik eşyaları dışlarsan, işin daha kolay olur. kolay gelsin.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey