Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Gerçek Deri Çanta, Cüzdan gümrük vergi oranları
Merhaba,

Milano, Italya'da yasamaktayim ve buradan paralel ithalat kapsaminda Türkiye'deki E-ticaret sitemiz aracılığıyla satmak üzere Türkiye'deki limited şirketimize ithalat yapmak istiyorum.

Sormak istediğim 2 şey var, bilgilendirebilirseniz gerçekten çok memnun kalacağım.

1) Hakiki deri bayan/erkek çantaları (GTIP: 4202210090), cüzdanları (hakiki deri, suni deri) ile kravat, eşarp, kol düğmesi, güneş gözlüğü (metal, plastik ve mika çerçeveli) ithalatında ödenmesi gereken vergiler tam olarak nelerdir?

gumruk vergisi orani nedir? kdv orani nedir?

2) Bu urunleri ithal ederken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Bu urunleri gerek kendi orjinal dukkanlarindan, gerekse ebay gibi satış sistemlerinden (faturası olmak üzere) satın alacağım. Ebay faturasını ibraz etmek, şirketimize ithal ederken herhangi bir sorun doğurur mu?

Teşekkür ederim şimdiden


-----
Ekleme:

4202.21.00.00.00 Dış yüzleri tabii veya terkip yoluyla elde edilen deri ve köseleden veya rugandan olanlar 0 0 0 0 3

3 rakamı DÜ (diger ulkeler) içinken AB ülkeleri için 0 görünüyor vergi oranı deri çantalar için, doğru mudur acaba? kdv ve varsa diğer vergiler nedir ?

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey