Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Cevap: çin ile ticaret ve kargo firması


Merhaba, öncelikle Gümrük Forum şu an konusunda lider bir forumdur ve üyeleride boş atan yada sallama cevap yazanlardan oluşmamaktadır.
Siz kendiniz vergiler konusunda bilgi sahibisiniz ve malumunuz üzere burası gümrük forum ve sorular mantıklı ve gerçekten samimi olduğu zaman , konu hakkında bilgisi olan herkes elinden geldiğince cevap yazmaktadır.
Kargo forum olsaydı inanın haklıydınız.
Özel kargo firmalarına gümrükleme konusunda yetkilendirilmiştir(DHL,FEDEX vb ) . İsterseniz kargo firmasının gümrükleme şirketine isterseniz de kendi gümrükçünüze gümrük işlerini yaptırırsınız bu tamamen size kalmış bir durumdur.
Ürünleri getirmeden önce bu konuyla ilgili ister kargo firmalarının gümrüklemesiyle yada kendi bildiğiniz bir gümrükçüyle anlaşma yapmanızı tavsiye ederim.

Alıntı:
nomercy99´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
arkadaşlar;

Çinden 200 adet plastik üzerine kristal taşlı cep telefonu kapağı getirteceğim.faturalı olarak getirtmek istiyorum.A.Ş şirketimiz var faturayı onun adına kestireceğim.Çıkacak vergiler ek vergiler konusunda bilgi sahibiyim fakat gümrükde işleri nasıl hallettireceğim ve kargo firmaları konusunda bilgim yok.

Dediğim gibi bu işin resmi ticaretini yapacağım.

Hangi kargo firmasıysa çalışmamı tavsiye edersiniz.ayrıca özel kargo firmalarından gümrük işlemlerini belirli bir ücret karşılığında halledenler var mıdır?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.