Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart (zor soru) Yurtdışından bir firmanın Türkiye içinde alım satım yapması?Merhaba;
Yurddışında(kktc) firmam var. online satış yapacağım ve hedef kitle TR'de olacak. ürün doğrudan tedarikçiden müşteriye gidecek. tedarikçiler de Türkiye'de. ürün satıldığı zaman ödeme bana yapılacak. ben toptan fiyatına tedarikçiden hemen satın alacağım ve ürünü müşteriye gönderttireceğim. tedarikçi bana fatura kesecek ben müşteriye keseceğim. faturayı müşteri isterse ayrı posta ile göndereceğim.
ürün fiziki olarak yurtdışına(tc dışına) çıkmamış olacak. ama müşterinin eline geçen faturada ürün sanki yurtdışından satın alınmış gibi görünecek. Ürün faturalarda TRden KKTCye, KKTC'den de TR'de gidip gelmiş gibi görünecek. bu durumda hem müşteri açısından hem benim açımdan ne gibi sorunlar çıkabilir?

KDV veya Gümrük vergisi vermeden ürünü Türkiyede satmış olacağım ama tedarikçiden ürünü alırken kdv dahil fiyatla almış olacağım.

not: ürün hediyelik eşya kategorisinde olacak

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey